Sınav Kayıt Hakkında Bilgilendirme

Havacılık İngilizcesi Sınavı’na kayıt olmak için;

Sınava kayıt aşamasından önce aşağıda belirtilen hesap numarasına sınav ücretini yatırmanız gerekmektedir.

Sınav dekontunuzu jpg, jpeg, png, gif veya pdf formatında aşağıdaki kayıt formunun başında bulunan dekont bölümüne yüklemeden kaydınız gerçekleşmeyecektir.

1-SINAV ÜCRETİ:

08.07.2024 Tarihinden itibaren geçerli fiyatlar aşağıdadır.

TALPA Üyesi: 2000 TL.

TALPA Üyesi Olmayan: 2500 TL.

Hesap Bilgileri:

BANKA: Yapı Kredi Bankası

MÜŞTERİ ADI: Türkiye Havayolu Pilotları Derneği İktisadi İşletmesi

IBAN: TR09 0006 7010 0000 0049 4147 43

Sınav kaydınızı oluşturduktan sonra size sınav yeri ve saatine ilişkin bilgileri içeren bir onay e-postası gönderilecektir. Sınav tarihinizden önce herhangi bir e-posta almamanız durumunda, lütfen e-posta veya telefon aracılığıyla sınav merkezimiz ile irtibata geçin. Sınav tarihinin TALPA Test Center tarafından değiştirilmesi durumunda bu bilgi adaya bildirilir, yeni sınav tarihinin onayı alınır.

2-KAYIT FORMU:

TTC Testi Sınavı Kayıt Formu aşağıdadır.

3-KİMLİK KARTI:

Kimliğinizi ve lisansınızı, sınav günü yanınızda getirmeniz gerekmektedir.

4-SERTİFİKA GÖNDERİMİ:

Sertifika sonuçları e-mail olarak iletilecektir. TALPA binasından şahsen gelip de alınabilir.

5-ÖNEMLİ NOT:

Kayıt yaptırdıktan sonra sizin için sınav takvimi belirlendiğinden sınav tarihinden önceki üç hafta içerisinde yapılan iptallerde para iadesi işlemi yapılamamaktadır. Sınav tarihi seçerken gerçekten sınava girebileceğiniz boş bir gününüzü seçmenizi öneririz.

6-EASA LİSANSI:

TTC, Belçika, Danimarka, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya (PPL dahil değil), Yunanistan, Hollanda, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya, İspanya ve Slovekya’da alınmış EASA onaylı pilot lisansı olan pilotlara da ICAO İngilizce Yeterlilik Seviye Belirleme Sınavı yapabilecek sınav yapıcılara (interlocutor) sahiptir.

TTC has EASA Interlocutors  who can give ICAO English Proficiency Level Tests to pilots with licences approved by EASA from Belgium, Denmark, Bulgaria, Czech Republic, France, Germany (No PPL's), Greece, Holland, Hungary, Poland, Portugal, Romania, Spain and Slovakia.